Siz de vücudunuzun her bölgesine ağda yapan kadınlardan mısınız? Öyleyse okumaya devam edin. Uzmanlar uyardı Genital bölgeye ağda yapmayın. Peki neden?

İşte size genital bölgenizdeki tüyleri almamanız için bazı nedenler:

1 –  Enfeksiyonu önler
Genital bölgede oluşacak bir enfeksiyon başınıza gelebilecek en kötü şeylerden biridir. Genital bölgeye ağda yapmanız halinde kolaylıkla enfeksiyon kapabilirsiniz.

2 – Hassasiyeti arttırır
Saçınızdan bir tel koptuğunda canınız neden acır biliyor musunuz? Saç kökleriniz aşırı derecede hassastır. Aynı şey genital bölgedeki tüyler için de geçerlidir.

3- Daha az terlersiniz
Genital bölge de en az koltuk altınız kadar terler.
Genital bölgede tüy olması halinde ise daha az terlersiniz. Çünkü tüylerin kökleri teri emer.

4- Tahrişi önler
Genital bölge kolayca tahriş olur.
Genital bölgenize ağda yapıyorsanız ardından hemen kızardığını görürsünüz. Çünkü daha çıkmayan tüylerin köklerini de almışsınızdır. Eğer ağda yapmazsanız, tahrişin önüne geçmiş olursunuz.
5- Vücut ısınızı dengeler
Erkeklerin testislerini sıcak tutan kıllarıdır. Kadınların genital bölgesinin sıcak kalmasında da tüyler büyük rol oynar.

6- Dikkat çekersiniz
İnanması zor gelebilir ancak genital bölgenizde ne kadar çok tüy varsa o kadar çok feromon salgılanır.
Feromon da en az parfüm kadar etkilidir

7- Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önler
Birleşik Devletler Ulusal Tıp Kütüphanesi’nin istatistiklerine göre ağda yapan kadınların, ağda yapanlara oranla cinsel yolla bulaşık hastalıklara sahip olma riski daha azmış.
Ağdanın ardından tüylerin köklerinde boşluklar oluşur. Bakteriler buraya kolayca yerleşebilir. Böylelikle hastalıklara yakalanma riskiniz artar. (Newsner.com)

Önceki İçerikKaraciğer kanserine dikkat! Sizde de varsa hemen gerekli önlemleri almalısınız
Sonraki İçerikFacebook bağınızı hemen koparın! “FLAŞ UYARI”